הלימוד באתר מוקדש
לעילוי נשמת פרופ' חכם יעקב שוויקה זצ"ל

שבין שאר מפעליו הרבים לריבוי והפצת התורה דרך מיחשוב
עודד, תמך וסייע גם לאתר זה לגדול ולהתפתח.

פרסם כאן או הקדש את הלימוד באתר >>

ויקיסוגיה:דלפק ייעוץ

מתוך ויקיסוגיה
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

העתקת מאמר שנכתב על ידי בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

היי. כתבתי מאות ערכים בויקיפדיה העברית חלקם עוסקים במשפט העברי. שאלתי האם ניתן להעתיק את המאמרים שנכתבו על ידי עם שיפורים מסויימים באופן שלא יחרוג מחוק זכויות יוצרים. 46.19.86.140 11:33, 26 בפברואר 2018 (IST)

לצורך התחרות, כמובן. 46.19.86.140 11:34, 26 בפברואר 2018 (IST)
אם אתה לא פוגע בזכויות של ויקיפדיה, אין שום מניעה. רק מבחינה עניינית, כדאי להתאים את סגנון הכתיבה והמבנה ל'ויקיסוגיה', שכן העקרונות הם שונים לגמרי מ'ויקיפדיה'. בעוד שהם בונים 'ערכים', כאן בונים 'סוגיות'. ראה בדפי העזרה למיניהם. א.א (שיחה) 11:45, 26 בפברואר 2018 (IST)
כן. הנחתי שזה כך. תודה. ואם כבר מדברים, ראיתי שהמאמרים שאתם מעלים בנויים די בצורה של מחקר מקורי, אם אתה מבין למה אני מתכוון. זה לא מפריע לכם שצורת ההגשה בנויה באופן לא אובייקטיבי (כאילו, שהכותב לא נמנע מלהביע את דעתו האישית הן כדעה והן בהבאת מפרשים מסויימים ולשמוט את האחרים באופן שעשוי להראות כהבעת עמדה והן בהבנתו האישית של מפרשי התלמוד)? 46.19.86.140 18:27, 26 בפברואר 2018 (IST)
מה שכתבת שמביאים מפרשים מסויימים ומפרשים אחרים משמיטים, זה לא מכוון. השאיפה להביא את כולם, או לפחות כמה שיותר. אלא שאנו בני אדם. כל אחד מביא את מה שהוא למד, ואחרים (למשל אתה) יכולים לבוא ולהוסיף עוד דעות ושיטות.
לגבי מה שכתבת שמביעים דעה אישית, זה לא אמור לקרות. המטרה היא להציג את הדברים כפי שהם בצורה אובייקטיבית (עד כמה שניתן, כמובן). אשמח שתתן דוגמאות למה אתה מתכוון. א.א (שיחה)

עורך חזותי[עריכת קוד מקור]

לא מצאתי מקום אחר לכתוב על זה, ה'עורך החזותי' לא פעיל וזה מקשה מאד על כתיבת הסוגיות ובפרט למי שאינו רגיל להשתמש בקוד וויקי. חסרונו מורגש מאד. נשמח לטיפול, תודה! --מוטל'ה (שיחה) 00:43, 21 באוקטובר 2021 (IDT)

באמת כדאי שזה יהיה, ולגופו של ענין עצה אישית כדאי לך להתרגל לקוד מקור, מבחינה מסוימת אחרי שמתרגלים יש בזה משהו יותר קל וברור.. מישהו (שיחה) 10:14, 21 באוקטובר 2021 (IDT)
יש בזה משהו, אבל יש דברים שתמיד יהיה יותר מסובך כמו לרדת שורה או ליצור רשימת תבליטים יותר קל בעורך החזותי --מוטל'ה (שיחה) 19:21, 21 באוקטובר 2021 (IDT)
--מוטל'ה, תודה על העדכון. בטיפול. א.א (שיחה) 22:53, 21 באוקטובר 2021 (IDT)

בדיקה לזיהוי רובוט[עריכת קוד מקור]

אולי רק אצלי זה כך, אבל מדי הרבה פעמים יש דרישה לזיהוי שאני לא רובוט, ופעמים רבות זה מביא חידונים מפוקסלים מתישים.. יש מה לעשות עם זה? (טיפ לאחרים, עריכות ברצף בד"כ באיזשהו שלב זה מפסיק לדרוש, ורק אחרי עצירה של הרבה זמן זה שוב דורש זיהוי. ואת הסימון בריבוע כדאי להניע את הסמן מעט ליד הריבוע - שלא יהיה בקו ישר, - כך זה בד"כ הצורה הטבעית). כרגע זה ממש מטרד...

תודה. מישהו (שיחה) 17:30, 8 בנובמבר 2021 (IST)

הסרת תבנית[עריכת קוד מקור]

שלום רב.

נכנסתי לסוגיית שליח לדבר עבירה, וראיתי שנכתב שם שאין לשנות כלום עד לגמר התחרות. האם התחרות טרם הסתיימה?משתמש/ת רשומ/ה לא חתמ/ה.

התחרות אכן הסתיימה. צריך באמת להסיר את התבנית, פשוט אף אחד עדיין לא עשה זאת. אתה מוזמן... א.א (שיחה) 08:14, 3 בספטמבר 2018 (IDT)

תקלה בעורך הגרפי?[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה, העורך הגרפי לא עובד לי באתר. מקפיץ הודעה כזו: apierror-visualeditor-docserver-http: HTTP 500. אני יכול לערוך רק באמצעות השימוש בעורך קוד מקור. האם מדובר בתקלה אצלי או במערכת? תודה מראש. איתן ברוך (שיחה) 12:56, 16 בנובמבר 2021 (IST)

זו כנראה תקלה במערכת. אנחנו עובדים על זה, אבל התיקון ייעשה כנראה במסגרת שדרוג הגירסה הקרוב, כך שייתכן וייקח זמן. א.א (שיחה) 15:41, 16 בנובמבר 2021 (IST)
אשריכם, תודה. איתן ברוך (שיחה) 15:56, 16 בנובמבר 2021 (IST)

הצעה לבוט ליצירת קטגוריות לשו"ע, רמב"ם וש"ס[עריכת קוד מקור]

הצעה: יש הרבה קטגוריות שלא קיימות באתר, קטגוריות של ש"ס, רמב"ם ושו"ע. יש תבנית קבוע בכל אופן עבור הדפים של שלושתם. והמצב הנראה לי כרגע הוא שהעורך המעוניין שרואה שאין קטגוריה נדרשת עבור המצב שלו יוצר אותה אם הוא רוצה, יודע ושם לב. נראה לי יהיה מועיל ונחמד ליצור בוט (כמו שיש באתרי ויקימדיה אחרים, וכמו שנראה שמופעל כבר עכשיו לקבל את פני העורכים החדשים) שיעבור על כל הדפים הרלוונטים בש"ס, רמב"ם ושו"ע ויצור אותם בתבנית הקבועה והנכונה. ככה שהעורכים יוכל להסתפק בהוספת הקטגוריות ולא ביצירתם.
לי אישית אין לי ניסיון בבניית בוטים לויקיפדיה. יש לי ניסיון שיכול להקביל בבוטים לפלטפורמות אחרות, אם הצורך הוא טכני אוכל בלי נדר לנסות ללמוד את התחום ולסייע.
אם הבעיה היא אחרת אשמח כמובן לשמוע. תודה ויש"כ לכל העוסקים במלאכת הקודש. איתן ברוך (שיחה) 18:05, 18 בנובמבר 2021 (IST)

קודם כל ברוכים הבאים ניתן במסירות רבה על ידי מנהל האתר היקר ולא אוטומטית. דבר שני יש מעלה במצב שהקטגוריות הקיימות לא מכילות קטגוריות ריקות - אם כי יש מעלה גם ליצור הכל אוטומטית. מישהו (שיחה) 19:04, 18 בנובמבר 2021 (IST)