הלימוד באתר מוקדש
לעילוי נשמת פרופ' חכם יעקב שוויקה זצ"ל

שבין שאר מפעליו הרבים לריבוי והפצת התורה דרך מיחשוב
עודד, תמך וסייע גם לאתר זה לגדול ולהתפתח.

פרסם כאן או הקדש את הלימוד באתר >>

ויקיסוגיה:אודות

מתוך ויקיסוגיה
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ויקיסוגיה - כשמה כן היא. אתר 'וויקי' לסוגיות הש"ס. על מטרות האתר תוכלו לקרוא כאן.

ויקיסוגיה איננה מיזם נוסף של קרן 'ויקימדיה' (מפעילת האתר הפופולרי 'ויקיפדיה'), ואף אינה שייכת לישיבה כלשהי או לכל גוף אחר.
הקמת המיזם נעשתה על ידי בחורי ישיבה ואברכים בהווה ובעבר, מישיבות וכוללים שונים, שהרגישו צורך בריכוז כל הידע התורני במקום אחד, ובשיח ולימוד משותף של ציבור לומדי התורה בארץ ובעולם.
גם אתה - אם יש בך אהבת תורה ואתה מאמין שהמיזם הזה הוא דבר מועיל, יכול להיות גורם משמעותי באתר, לקבוע מדיניות, ולהשפיע על האופן שבו האתר יראה בעוד כמה שנים.

ויקיסוגיה נאמנת לדרך המסורתית של לימוד התורה ודקדוק ההלכה, כפי שנהוג בעם ישראל מדורי דורות.
יחד עם זה, כיון שהקב"ה שולח לנו בדורנו, כלים לתקשורת בין אנשים באופן שלא ניתן היה בעבר, אנו מאמינים שיש חשיבות להשתמש בכלים אלו גם לטובת לימוד תורה, שענין השותפות, התקשורת, והמשא ומתן ההלכתי בו, הוא מהותי לו.

אין המיזם מהווה, ואינו יכול להיות, תחליף ללימוד המקובל בספרים, אלא רק כלי עזר נוסף, שבעזרת ה' יגביר ויפיץ יותר את אור התורה בארץ ובעולם.

כיון שויקיסוגיה אינה שייכת לישיבה מסויימת או לגוף מסויים, כל מי שמזוהה עם המיזם ומעוניין להיות חלק ממנו, מעבר לתרומה הרגילה של כתיבה באתר, יכול להיות שותף לקבלת החלטות ולקביעת מדיניות.

אם תרצו לדעת יותר על איך אפשר להשפיע על עיצוב האופי של האתר, מי האנשים הפעילים בו, איך קובעים מדיניות וכו' וכו', היכנסו לשער הקהילה.

כמו כן ניתן ליצור קשר ישיר עם מפעילי האתר, בכתובת: wikisugia@gmail.com