הלימוד באתר מוקדש
לעילוי נשמת פרופ' חכם יעקב שוויקה זצ"ל

שבין שאר מפעליו הרבים לריבוי והפצת התורה דרך מיחשוב
עודד, תמך וסייע גם לאתר זה לגדול ולהתפתח.

פרסם כאן או הקדש את הלימוד באתר >>

ויקיסוגיה:שער הקהילה

מתוך ויקיסוגיה
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


ברוכים הבאים לשער הקהילה

שער הקהילה הוא הפתח לכל מה שנוגע לקשר בין הכותבים השונים בויקיסוגיה.
באופן טבעי, מפאת אופיו של האתר, ישנם כותבים שונים ומגוונים עם השקפות עולם שונות זה מזה. מטרת האתר היא ליצור שיתוף ואחדות, ולא ח"ו פילוג. שער הקהילה עשוי לסייע בדבר זה, ותלוי הרבה בהשתדלותנו.

חשיבותה של הקהילה

מעבר ליצירת מאגר המידע התורני, שודאי מטרה עיקרית היא באתר, ישנה חשיבות לא פחותה ליצירת הקהילה סביב האתר.

שלא כמו בויקיפדיה, בה אין ערך ממשי ליצירת הקשר בין הכותבים השונים, בויקיסוגיה השותפות של הלומדים בכתיבת הסוגיות באתר, יוצרת מצב של לימוד משותף, מעין 'בית מדרש מקוון' של אוהבי תורה ולומדיה, דבר שהוא בעל חשיבות מרובה.

מתוך החובה של תלמידי חכמים לנהוג כבוד זה בזה, אנו שואפים ליצור בויקיסוגיה דיבוק חברים סביב לימוד התורה. להשתדל להתעלם מנגיעות אישיות וממחלוקות סביב דברים חשובים או לא חשובים, ולהתמקד בעצם הלימוד, בכתיבת סוגיות טובות ואיכויות.
כתיבת סוגיה כשלעצמה, בכל נושא שהוא, לא אמורה לעורר מחלוקות עקרוניות, שכן יש בה הצגת הגמרא ושיטות הפוסקים בצורה אובייקטיבית על פי השכל הישר. כמובן שיש מקום לשאת ולתת, כדרכה של תורה, אודות אופן כתיבת הדברים והבנתם, וזאת ברוח טובה של שלום ואהבת תורה, ו'אלו ואלו דברי אלקים חיים'.

אין רצוננו להגיע למצב (כפי שיש טוענים על ויקיפדיה) שיש רינונים שהאתר מוטה, ונשלט על ידי גורמים מסויימים.

בידך הדבר!!
אם אתה מאמין שזה אפשרי שהאתר יהיה אובייקטיבי, מכבד את השיטות השונות ועם זאת נאמן לדרכה של תורה המסורה מדור לדור, אם אתה מאמין שאפשר ליצור יצירה תורנית משותפת בדרכים של שלום, על אף המחלוקות, הצטרף לקהילת האתר ותשפיע. היה שותף לקבלת ההחלטות.

ליווי תלמידי חכמים

כל מטרת האתר היא להגדיל תורה ולהאדירה, בארץ ובעולם.
בהתאם לכך האתר קם ונתעודד בגיבויים ובהסכמתם של רבנים ותלמידי חכמים, כפי שניתן לראות בהסכמות.

כל עוד האתר ממלא את המשימה להגדיל תורה, הרבנים ותלמידי החכמים ילוו את האתר. ככל שיגדל האתר בע"ה, יהיה צורך בליווי ובפיקוח צמוד יותר.

כללים ותקנות

על מנת לשמור על סדר, יש צורך להקפיד על מספר כללים ותקנות.
כמו כל דף באתר, גם הכללים והתקנות נערכים ונקבעים על ידי הגולשים. בדרך כלל הם נקבעו על פי החברים הפעילים באתר עד כה, ובכל מקרה אינם סוף פסוק. הם נתונים לדיון ולשינוי, וכן להוספת ולהסרת תקנות לפי הצורך.
אתם מוזמנים להיות שותפים גם לחלק זה באתר.