הלימוד באתר מוקדש
לעילוי נשמת פרופ' חכם יעקב שוויקה זצ"ל

שבין שאר מפעליו הרבים לריבוי והפצת התורה דרך מיחשוב
עודד, תמך וסייע גם לאתר זה לגדול ולהתפתח.

פרסם כאן או הקדש את הלימוד באתר >>

ויקיסוגיה:מדיניות הפרטיות

מתוך ויקיסוגיה
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

גרסה של מדיניות זו לקוחה ברובה ממדיניות אתר 'ויקיפדיה', הצעות לשינויים יתקבלו בברכה וניתן שולחם למייל: info@betmidrash.org.il

מבוא ותמצית

קריאה בלבד וצפייה באתרים

על העושים שימוש של קריאה בלבד באתר ויקיסוגיה, לא נאסף כל מידע (מעבר למה שבדרך כלל נאסף ביומני השרתים בידי אתרי אינטרנט כלליים).

תרומה לאתר ויקיסוגיה

כל תוכן שנתרם מתפרסם בצורה פומבית וגלויה לעיני כלל המשתמשים. אם הנכם כותבים משהו, הניחו שהכתוב יכול להישאר לנצח (גם אם העמוד נמחק מויקיסוגיה, אין זה אומר שהתוכן הוסר כליל מהרשת או משרתי ויקיסוגיה). הערה זו כוחה יפה בין השאר למאמרים, דפי משתמש ודפי שיחות.

מגבלות ויוצאי דופן יתוארו להלן.

פרסום בוויקי ומידע ציבורי

גלישה באתר האינטרנט של ויקיסוגיה אינה חושפת את זהותך!

כאשר הנכם עורכים דף מדפי ויקיסוגיה, הנכם מפרסמים מסמך. זהו אקט ציבורי, שבו אתם מזוהים פומבית עם העריכה שביצעתם ככותביה.

זיהוי הכותבים

ניתן לפרסם דף בויקיסוגיה רק כאשר אתם מחוברים (logged in). האפשרות לחיבור פתוחה רק עבור משתמשים רשומים שפתחו חשבון בטופס הרישום.

במצב מחובר, אתם תזוהו בשם המשתמש שלכם - אותו אתם בוחרים בעת הרישום בפעם הראשונה. שם המשתמש שלכם יכול להיות שמכם האמיתי (אם בחרתם לחשוף אותו) או כינוי כלשהו שאינו חושף את זהותכם.

טופס הרישום לויקיסוגיה דורש לגלות פרטים מסויימים על עצמכם. פרטים אלו חשובים למערכת על מנת לשמור על האופי התורני של האתר. אין המערכת עושה שימוש ציבורי בפרטים אלו, והם לא יהיו חשופים לגולשים, מלבד שם המשתמש שייוחס לכם בסוגיות שתכתבו.

כאשר הנכם מתחברים ממחשב ציבורי, עליכם לזכור להתחבר לפני ביצוע העריכות ולהתנתק בתום השימוש, כדי למנוע מאחרים להשתמש בחשבון שלכם ובזהות האינטרנטית שלכם.

עוגיות

עוגיות (Cookies) הן קבצים המכילים מידע על הגולשים באתר מסוים ונוצרים על מנת לאפשר לאתר לזכור את ההעדפות של אותם גולשים. אתרים רבים דורשים כיום עוגיות לצורך צפייה תקינה בהם.

בעת הגלישה והשימוש בוויקי, תיווצר עוגייה זמנית (PHPSESSID). אם אינכם מתכוונים להתחבר, באפשרותכם לחסום את העוגייה הזו, אך לא תוכלו להתחבר בלעדיה. העוגייה תימחק ברגע שתסיימו את הגלישה ותסגרו את הדפדפן.

עוגיות נוספות ייווצרו כאשר תתחברו, אם תשתמשו באפשרות "שמירת הכניסה שלי בדפדפן הזה" שתחסוך מכם את הצורך להקליד שם משתמש (ו/או סיסמה) בביקורכם הבא. העוגייה תישמר למשך 30 יום. באפשרותכם למחוק את העוגיות אחרי השימוש, אם אתם משתמשים במחשב ציבורי ואינכם רוצים לחשוף את שם המשתמש שלכם למשתמשים הבאים באותו מחשב. מאותן סיבות מומלץ גם לנקות את זיכרון המטמון של הדפדפן בתום השימוש.

סיסמאות

סיסמת המשתמש היא הערובה היחידה לאמינות היסטוריית העריכות של משתמש (כלומר: להבטיח שאנשים אחרים לא יבצעו עריכות בשמכם). אנו ממליצים לכל המשתמשים לבחור בסיסמה חזקה וקשה לפיצוח ולשמור עליה מכל משמר, בפרט - לא לחלוק אותם עם אחרים. חל איסור מוחלט לחשוף סיסמאות של משתמשים, הן באופן ישיר והן באופן עקיף.

רישום נתוני גישה

בכל פעם שאתם מבקרים באתר אינטרנט, אתם שולחים מידע רב לשרת האינטרנט. רוב שרתי האינטרנט מנהלים רישום גישה המכיל חלק ממידע זה, המשמש לקבלת התמונה הכוללת של הדפים הפופלריים באתר, מהיכן מגיעים אל האתר, מהם האתרים האחרים שמקושרים לאתר ובאילו דפדפנים משתמשים הגולשים על מנת לגשת לאתר. ויקיסוגיה לא מיועדת להשתמש במידע זה על מנת לעקוב אחרי משתמשים לגיטימיים.

הרישום משמש את מערכת ויקיסוגיה ליצירת דפי הסטטיטיקה.

המפתחים יכולים לעיין במידע במטרה לפתור בעיות טכניות, כדי לעקוב אחרי סוכני תוכנה בעייתיים הגורמים בעיות באתר או, לעתים נדירות, כדי לקשר בין שמות משתמשים וכתובות IP על מנת לטפל במקרים של השחתה וגרימת נזק.

מסירת מידע על משתמשים לצדדים שלישיים

על פי מדיניותה של ויקיסוגיה ובהתאם לחוק, ויקיסוגיה לא תמסור מידע הנשמר בשרתיה לצד שלישי כלשהו אלא במקרים הבאים:

  1. על פי הוראת צו בית משפט או הוראה מחייבת אחרת של רשות אכיפת חוק.
  2. על פי הרשאה של אותו משתמש - ישוחרר המידע המתייחס אליו בלבד.
  3. למערכת ויקיסוגיה, יועציה המשפטיים או שלוחיהם, כאשר הדבר דרוש לצורך בדיקת תלונות על השחתה או עבירה.
  4. כאשר המידע השמור בשרת מתייחס לרובוט או לספיידר, והדבר נועד על מנת לפתור או להדגים בעייה טכנית.
  5. למשתמש בעל מפעיל מערכת בהתאם לנוהל הבדיקה.
  6. כאשר המשתמש הינו משחית סידרתי הפוגע במידע המצוי בויקיסוגיה, והשימוש במידע יסייע על מנת לגלות את כתובות ה-IP בהם הוא משתמש על מנת להגיש תלונה לספק שירותי האינטרנט.
  7. כאשר המידע דרוש להגן על זכויותיה, רכושה וביטחונה של ויקיסוגיה, משתמשיה או הציבור.

חלוקת מידע עם צד שלישי

כל טקסט שנוסף לאתר ויקיסוגיה ניתן לשימוש תחת תנאי רשיון: CC ייחוס-שיתוף זהה 3.0. אין זה המצב לגבי תמונות: כל תמונה מועלת תחת רשיון נפרד, וחלק מהתמונות מוגנות בזכויות יוצרים.

ויקיסוגיה לא תמכור או תחלוק מידע פרטי, כגון כתובות דואר אלקטרוני, עם צד שלישי, אלא אם המשתמש מסכים לשחרר את המידע הזה, או שנתקבלה דרישה מרשויות החוק, משטרה, בית משפט לחשוף מידע זה.

בטחון מידע / אבטחת מידע

ויקיסוגיה לא יכולה להבטיח שאי-אפשר לפרוץ למערכת ולדלות ממנה מידע באופן שאינו מאושר ואף איננו חוקי. מידע זה יהיה זמין לכל מפתחי ויקיסוגיה בעלי הרשאת כניסה לשרתים.

דואר אלקטרוני, רשימות תפוצה

ויקי-דואר

באפשרותכם לספק כתובת דואר אלקטרוני בפירוט "העדפות" של חשבון המשתמש שלכם. אפשרות זו מאפשרת למשתמשים רשומים לשלוח לכם דואר אלקטרוני דרך הויקיסוגיה (אלא אם תגבילו אפשרות זאת בחלון ההעדפות). כתובתכם לא תחשף לשולחים, אלא אם תגיבו דרך תוכנת הדואר האלקטרוני שלכם, או שהמכתב יחזור באופן אוטומטי. יתכן שכתובת הדואר אלקטרוני תשמש את ויקיסוגיה בכדי ליצור קשר נרחב עם משתמשים רשומים.

אם אינכם מספקים כתובת דוא"ל, לא תוכלו לאתחל מחדש את הסיסמה שלכם במקרה ששכחתם אותה. ברם, באפשרותכם לבקש מאחד ממפעילי מערכת ויקיסוגיה להכניס כתובת דוא"ל חדשה בהעדפות שלכם.

באפשרותכם להסיר את כתובת הדוא"ל מ"העדפות" בכל זמן שהוא כדי למנוע שימוש בו במסגרת ויקיסוגיה.

רשימות תפוצה

אם אתם נרשמים לאחד מרשימות התפוצה, כתובתכם תחשף לכל הרשומים לרשימה. רשימות התפוצה והארכיונים שלהם הם ציבוריים ופומביים, ובציטוטי ההודעות יתכן שתופיע הכתובת שלך בין שאר רשימת הכתובות.

כתובות דוא"ל

דוא"ל הנשלחים למספר כתובות דוא"ל (ראו למטה) יכול להיות מועבר לקבוצת מתנדבים ויקיסוגיה המוסמכים על-ידי הקהילה להשתמש במערכת ייעודית לצפות בו ולענות עליו. דוא"ל הנשלח למערכת לא ניתן לצפיה פומבית אולם הוא ניתן לצפיה של קבוצה של עורכי ויקיסוגיה. משלוח דוא"ל לאחת מהכתובות המפורטות, גורם לכך שהכתובת שלכם תהיה גלויה לחברי הקבוצה.

הכתובת המפנה למתנדבי מערכת היא:

info@betmidrash.org.il

מידע משתמש

מידע על משתמש, כגון מספר העריכות ומועדן, מפורסם באופן ציבורי ופומבי ברשימות "תרומות המשתמש" (שנוצרות באופן אוטומטי על-ידי תוכנת האתר). לעיתים המשתמש עצמו או משתמשים אחרים מצטטים מידע מרשימות אלה ומפרסמים אותה בצורה ערוכה (רשימה מקוצרת, מידע סטטיסטי, סיכומים, טבלאות וכו').

הסרת חשבון משתמש

מרגע שנוצר, חשבון משתמש לא יוסר או ימחק. לא ניתן לשנות את שם המשתמש.

ההחלטה אם מידע מסוים של משתמש ימחק או לא, תלויה במדיניות המחיקה הספיציפית של המיזם בו חבר המשתמש.

מחיקת מידע

הסרת טקסט ממיזמי ויקיסוגיה למעשה איננה מוחקת אותו באמת. בהסרת טקסט באמצעות עריכה רגילה, יכול כל אחד לצפות בגרסאות הקודמות של הדף ולראות את המידע האצור בהן. אם עריכה מסוימת או דף נמחקו על ידי מפעיל מערכת, כל מפעיל מערכת איננו מוגבל על ידי המחיקה ויכול לצפות במידע. רק מפתח יכול למחוק מידע באופן מוחלט וסופי במיזמי ויקיסוגיה, ולא מובטח שדבר זה יקרה, אלא כתוצאה מהחלטה משפטית.