הלימוד באתר מוקדש
לעילוי נשמת פרופ' חכם יעקב שוויקה זצ"ל

שבין שאר מפעליו הרבים לריבוי והפצת התורה דרך מיחשוב
עודד, תמך וסייע גם לאתר זה לגדול ולהתפתח.

פרסם כאן או הקדש את הלימוד באתר >>

ויקיסוגיה:ויקיסוגיה צעד אחר צעד/1

מתוך ויקיסוגיה
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רעיון הוויקי שעליו מושתתת ויקיסוגיה פירושו שכל אחד יכול לערוך ולכתוב על כל נושא. השינויים שתבצעו ישנו את הדפים בצורה מיידית לכלל המשתמשים.
נתחיל בהסבר על האפשרות החשובה בוויקי: עריכת דף.
אם אתם מוצאים טעות בסוגיה כלשהי או שברצונכם להוסיף בה מידע ומקורות, תוכלו לעשות זאת בצורה הבאה: (לחצו על התמונות להגדלה)

VisualEditor edit tab-he.png
בכל דף בוויקיסוגיה יש לשוניות "עריכה" ולשונית "עריכת קוד מקור" שנמצאות למעלה ושמאפשרות עריכה של הדף שבו אתם צופים. לחצו על לשונית העריכה שנמצאת למעלה כדי לערוך את כל הדף.
VisualEditor - Section edit links-he.png
בנוסף, בדפים בהם יש כותרות (בדף זה, אין כותרות) יש קישור "עריכה" לצד כל כותרת המאפשר עריכה של הפסקה המצויה תחת הכותרת.
WikiEditC.png
עריכה חזותית
בלחיצה על עריכה או עריכת קוד מקור ייפתח דף העריכה עם הסברים. אין צורך להבין את כל ההסברים כבר בנסיונכם הראשון - פשוט גללו בתיבת העריכה ומצאו את הטקסט שרציתם לערוך. כתבו את התיקון או את העריכה שלכם. (אך שימו לב, לא למחוק מילים או סימנים אשר אינכם מכירים ולא ראיתם אותם קודם שלחצתם על כפתור עריכה. סימנים אלו משמשים את המערכת לצורכי עיצוב, על חלק מהם נלמד בהמשך המדריך.)
WikiEditD.png

בסיום העריכה לחצו על "שמירת השינויים" לשמירת השינויים ולפרסומם. לפני השמירה ספקו בתיבת התקציר הסבר קצר למהות העריכה שביצעתם - למשל טעות הקלדה או תיקון טעות או כל פרט אחר שיוכל להסביר את מהות עריכתם. לאחר מכן לחצו על כפתור השמירה.

בעריכת קוד מקור: אם שיניתם יותר מפסיק או מילה, לחצו קודם על כפתור "תצוגה מקדימה" כדי לבדוק שהתוצאה היא אכן כפי שרציתם. כל כותב עלול לשגות, ובעזרת אפשרות התצוגה המקדימה ניתן להימנע מטעויות מיותרות.

כעת מומלץ לתרגל את הנושא ולצבור מעט ניסיון. גשו לדף ויקיסוגיה:ארגז חול, עדיף בחלון חדש, ונסו לערוך אותו, למשל להוסיף בו ברכת שלום.