הבדלים בין גרסאות בדף "ויקיסוגיה:ברוכים הבאים/תועלת"

מתוך ויקיסוגיה
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
 
(2 גרסאות ביניים של אותו משתמש אינן מוצגות)
שורה 6: שורה 6:


יתרונותיו של מאגר המידע ב'ויקיסוגיה' הם:
יתרונותיו של מאגר המידע ב'ויקיסוגיה' הם:
*כל דף באתר, מציג את השתלשלות הסוגיה מן המקורות התלמודיים ועד לאחרוני זמננו, כך שניתן לקבל תמונה כוללת על הסוגיה.
*כל דף באתר, מציג את השתלשלות הסוגיה מן המקורות התנאיים והתלמודיים ועד לאחרוני זמננו, כך שניתן לקבל תמונה כוללת על הסוגיה.  
*כל סוגיה היא בלתי מוגבלת. ניתן להוסיף עוד ועוד מקורות באותה סוגיה, להוסיף נושאים, כותרות וכו'. וכן ניתן לעשות תתי סוגיות (או סוגיות משנה) תחת אותה סוגיה. ניתן גם לעשות כמה סוגיות באותו נושא מזויות שונות (למשל 'הלכתית' ו'ישיבתית').
*כל סוגיה היא בלתי מוגבלת. ניתן להוסיף עוד ועוד מקורות באותה סוגיה, להוסיף נושאים ותתי נושאים, כותרות וכו'. כמו כן ניתן לעשות תתי סוגיות (או סוגיות משנה) תחת אותה סוגיה. ניתן גם לעשות כמה סוגיות באותו ענין מזויות שונות (למשל 'הלכתית' ו'ישיבתית').
*הסוגיות מחולקות לקטגוריות לפי נושאים, לפי המקור בתלמוד, ברמב"ם ובשלחן ערוך.
*לכל דף באתר ישנו 'דף שיחה', שבו נושאים ונותנים סביב הסוגיה, ודנים על הנכתב בדף הסוגיה. דפי השיחה מהווים בעצם מעין 'בית מדרש' סביב הסוגיות, ובכך מקשרים הם בין כלל הלומדים בישיבות, בכוללים ובבתי המדרש השונים בארץ ובעולם.
*ניתן לעקוב אחרי התפתחות סוגיות, על באמצעות 'רשימת המעקב' ב'ההעדפות'. המערכת שולחת דוא"ל על כל שינוי בסוגיה. כך תוכלו לעקוב אחר התפתחות הסוגיות שכתבתם, ולחזור עליהם כל הזמן.
*ניתן לעקוב אחרי התפתחות סוגיות, וכך לחזור עליהן ולהיות 'מונחים' בסוגיה כל הזמן. באמצעות 'רשימת המעקב' ב'ההעדפות', המערכת שולחת דוא"ל על כל שינוי בסוגיה. באופן זה תוכלו לעקוב אחר התפתחות הסוגיות שכתבתם או שהשתתפתם בהן.
*לכל דף באתר ישנו 'דף שיחה', שבו אפשר לשאת ולתת סביב הסוגיה, ולדון על הנכתב בדף הסוגיה. בכך הוא מהווה כעין 'בית מדרש' סביב הסוגיה.
*מקורות וספרים שאינם נלמדים כל כך, עולים למודעות הציבור בעזרת האתר. מלבד המקורות הבסיסיים בסוגיה שבדרך כלל כולם לומדים, ישנם ספרים של רבותינו, ראשונים ואחרונים, ש'לא נתמזל מזלם'. ציון אליהם ותמצות דבריהם בקצרה (ואולי אף קישור) עשוי להחזיר להם את כבודם.
*מקורות וספרים שאינם נלמדים כל כך, עשויים לעלות למודעות הציבור בעזרת האתר.
*הוספת תמונות בנושאים שבהם הדבר נחוץ להבנה טובה יותר של הסוגיה (כגון הלכות סת"ם, שחיטה וניקור, וכד').
*הוספת תמונות בנושאים שבהם הדבר נחוץ להבנה טובה יותר של הסוגיה (כגון הלכות סת"ם, שחיטה וניקור, וכד').
*קישורים פנימיים לסוגיות קשורות, וקישורים חיצוניים למקום המדוייק בספרים באתרי ספרים סרוקים (כגון HebrewBooks וכד').
*הסוגיות מחולקות לקטגוריות ניווט שונות - לפי נושאים, לפי סדר התלמוד, לפי סדר הרמב"ם ולפי סדר השלחן ערוך.
*בסוף כל סוגיה קישורים למאמרים, שיעורי צפייה ותשובות במרחבי הרשת.
*קישורים חיצוניים למקום המדוייק בספרים באתרי ספרים סרוקים (כגון HebrewBooks וכד'), על מנת שיוכלו המעיינים בקלות ללמוד בפנים הספר, ואף לבדוק את דיוק הדברים שנכתבו בגוף הסוגיה באתר.
*בסוף כל סוגיה קישורים למאמרים בכתבי עת, שיעורי צפייה ותשובות במרחבי הרשת.
*קישורים פנימיים לסוגיות קשורות על מנת להרחיב את היריעה באותו נושא.


<br>
<br>
<div style="font-size:100%;width:20em;margin-top:-3em;float:left;border:1px solid #fc0;padding:.3em;text-align:center;background-color:#ff9;"> <div style="display:inline;font-size:120%;">[[ויקיסוגיה:ברוכים הבאים/אופי האתר|'''מי קובע את אופי האתר?''' &gt;&gt;]]</div></div>
<div style="font-size:100%;width:20em;margin-top:-3em;float:left;border:1px solid #fc0;padding:.3em;text-align:center;background-color:#ff9;"> <div style="display:inline;font-size:120%;">[[ויקיסוגיה:ברוכים הבאים/אופי האתר|'''מי קובע את אופי האתר?''' &gt;&gt;]]</div></div>

גרסה אחרונה מ־23:25, 15 בפברואר 2018

בשביל מה זה מועיל?[עריכת קוד מקור]

מאגר המידע בויקיסוגיה אינו בא להחליף את הלימוד הרגיל מן הספרים, ואף לא את מאגרי המידע הקיימים.
מאגרי המידע הממוחשבים הקיימים כיום הם בעיקר מאגרי ספרים (טקסטואלים או סרוקים), ויש בהם תועלת רבה.

יתרונותיו של מאגר המידע ב'ויקיסוגיה' הם:

  • כל דף באתר, מציג את השתלשלות הסוגיה מן המקורות התנאיים והתלמודיים ועד לאחרוני זמננו, כך שניתן לקבל תמונה כוללת על הסוגיה.
  • כל סוגיה היא בלתי מוגבלת. ניתן להוסיף עוד ועוד מקורות באותה סוגיה, להוסיף נושאים ותתי נושאים, כותרות וכו'. כמו כן ניתן לעשות תתי סוגיות (או סוגיות משנה) תחת אותה סוגיה. ניתן גם לעשות כמה סוגיות באותו ענין מזויות שונות (למשל 'הלכתית' ו'ישיבתית').
  • לכל דף באתר ישנו 'דף שיחה', שבו נושאים ונותנים סביב הסוגיה, ודנים על הנכתב בדף הסוגיה. דפי השיחה מהווים בעצם מעין 'בית מדרש' סביב הסוגיות, ובכך מקשרים הם בין כלל הלומדים בישיבות, בכוללים ובבתי המדרש השונים בארץ ובעולם.
  • ניתן לעקוב אחרי התפתחות סוגיות, וכך לחזור עליהן ולהיות 'מונחים' בסוגיה כל הזמן. באמצעות 'רשימת המעקב' ב'ההעדפות', המערכת שולחת דוא"ל על כל שינוי בסוגיה. באופן זה תוכלו לעקוב אחר התפתחות הסוגיות שכתבתם או שהשתתפתם בהן.
  • מקורות וספרים שאינם נלמדים כל כך, עולים למודעות הציבור בעזרת האתר. מלבד המקורות הבסיסיים בסוגיה שבדרך כלל כולם לומדים, ישנם ספרים של רבותינו, ראשונים ואחרונים, ש'לא נתמזל מזלם'. ציון אליהם ותמצות דבריהם בקצרה (ואולי אף קישור) עשוי להחזיר להם את כבודם.
  • הוספת תמונות בנושאים שבהם הדבר נחוץ להבנה טובה יותר של הסוגיה (כגון הלכות סת"ם, שחיטה וניקור, וכד').
  • הסוגיות מחולקות לקטגוריות ניווט שונות - לפי נושאים, לפי סדר התלמוד, לפי סדר הרמב"ם ולפי סדר השלחן ערוך.
  • קישורים חיצוניים למקום המדוייק בספרים באתרי ספרים סרוקים (כגון HebrewBooks וכד'), על מנת שיוכלו המעיינים בקלות ללמוד בפנים הספר, ואף לבדוק את דיוק הדברים שנכתבו בגוף הסוגיה באתר.
  • בסוף כל סוגיה קישורים למאמרים בכתבי עת, שיעורי צפייה ותשובות במרחבי הרשת.
  • קישורים פנימיים לסוגיות קשורות על מנת להרחיב את היריעה באותו נושא.